Knygos lietuvių kalba

Sekite mus Facebook'e

Sumažinta kaina! Leontjeva Jelena, Poplawska Marzena ,,Nam Thar. Penki gyvenimai išsilaisvinimo kelyje'' Padidinti

Leontjeva Jelena, Poplawska Marzena ,,Nam Thar. Penki gyvenimai išsilaisvinimo kelyje''

Tibeto kultūros namai, 2018,
456 psl., kieti virš.,
Būklė: Puiki

Smulkiau

3,00 €

-3,00 €

6,00 €

"Nam Thar. Penki gyvenimai išsilaisvinimo kelyje” - tai istorinis romanas apie garsiausius Tibeto budizmo jogus ir jogines, kurio veiksmas prasideda VI a.pr.m.e. ir tęsiasi iki šių laikų.Ši knyga jau plačiai žinoma Rusijoje, yra išversta į lenkų ir anglų kalbas ir yra labai populiari tarp besidominčiųjų Rytų kultūra ir filosofija. Tai romanas apie meilę, kurio siužetas prasideda prieš 2500 metų ir vystosi iki šių laikų, herojai sutinka legendines Tibeto budizmo asmenybes, žymius mokytojus ir jogus.


"Žiūrėjau į ją ir regėjau visus laikus ir žvaigždynus. Juose nebuvo nieko neteisingo. Kiekviena visatos smiltelė buvo tiksliai savo vietoje. Nėra ką taisyti, nėra kuo papildyti."


Kartą kalno šventykloje susirinko Jomės Tulku mokiniai. Mokytojas, laisvas nuo dalijimo į „vakar", „šiandien" ir „rytoj", atskleidė jiems tai, kas tebebuvo nuo jų paslėpta po iliuzine praeities skraiste. Užrašyti „Nam Thar", dvasinių mokytojų biografijos, pavidalu šios knygos puslapiuose atgyja nuostabūs legendinių Tibeto budizmo meistrų bei penki lamos Jomės gyvenimai.

Arijus ir Sonali pamilo vienas kitą dar Budos laikais, tačiau kaskart, jiems susitikus, erdvę sudrebindavo demoniška pykčio jėga. Nepertraukiamo saito susieti mylimieji ilgai užtruko, kol suvokė, kas tas paslaptingas juodas raitelis, tas karys vario šarvais ar milžiniškas pasiutęs šuo, pasirengę sunaikinti kiekvieną, kas myli Sonali.

Pasakojimas, prasidėjęs prieš du su puse tūkstančio metų, tęsiasi iki šių laikų. Gyvenimas po gyvenimo herojai mokosi išminties iš tokių mokytojų kaip Saraha, Nagardžuna, Marpa, Milarepa, Rečiungpa, Karmapa.


Jelena Leontjeva – Rytų šalių instituto bendradarbė, istorijos mokslų daktarė. Mokėsi Karmapos tarptautiniame budizmo institute Indijoje, Rusijos mokslų akademijos Orientalistikos institute. Ši knyga parašyta bendradarbiaujant su Marzena Poplawska, lenkų kino prodiusere, Tibeto meno specialiste.